İSTANBUL 000-000-0000

Refleksoloji nedir?

Refleksoloji masajı ayaktaki belirli refleks noktalarına baskı uygulanır. Bu noktalar vücudun organlarına ve bölgelerine karşılık gelir. Tedavinin iyileştirici bir tepkiye neden olduğu, hatta bazı rahatsızlıkları hafiflettiği söyleniyor.

Refleksoloji, en popüler masaj türlerinden biridir . Tedavinin kendini iyi hissettiren etkilerinin ötesinde, uygulama ve amaç cilt ve kaslardan daha derine iner. Ayağın yumuşak etli topunu yoğurmak, ayak parmaklarını çekmek, topuğun etrafında dolaşmak ve kemerin derinliklerine doğru itmek, bir tedavi sırasında deneyimleyeceğiniz hareketlerden sadece birkaçıdır.

Ama bunların hepsi ne için? Pekala, tedavi için bir yöntem var ve hepsi ayağınızın grafikli bölgeleri etrafında dönüyor. Soldaki görüntü, bir refleksoloji ayak tablosu veya haritası örneğidir. Ayağın hangi kısmının vücudun her bir organı veya bölgesine bağlandığını gösterir.

Bir refleksolog, seans sırasında buna benzer bir diyagram kullanacaktır. Refleksologlar bazen gevşemeyi tetiklemek için eller veya kulaklar üzerinde de çalışırlar , ancak ayak refleksolojisi en yaygın tedavi yöntemidir. Gördüğünüz gibi, vücuttaki her organ veya sistem için haritada bir nokta var. Bir refleksolog, ayağın o bölgesini hedefleyerek vücudunuzun belirli bölümlerini tedavi edebilir.

Refleksolojinin ayak masajından farkı nedir?

Bu iki tedavi benzer görünebilir, ancak bazı önemli farklılıklar vardır. Her ikisi de faydalı olabilir! Refleksoloji masajına karşı ayak masajı sırasında neler bekleyebileceğiniz.

Masaj terapisi , kasları gevşetmek, gerginliği azaltmak ve dolaşımı iyileştirmek için dokuların manipülasyonudur. Bu, genel sağlığı ve refahı iyileştirebilir.

Refleksoloji ise vücuttaki enerji akışını eski haline getirmek için hedefli, basınç noktası masajı kullanır. Tedavi genellikle ayaklara odaklanır, ancak el ve kulakları da içerebilir.

Bu tür bir tedavinin birçok potansiyel faydası olabilir ve bu da sorduğunuz bir sonraki soruya yol açar.

Refleksoloji masajı
Refleksoloji masajı

Refleksoloji masajı Faydaları nelerdir?

Refleksoloji masajı nedir baş ağrılarından sinüs sorunlarına ve mide sorunlarına kadar her şeyi ele alabilir. Bir alan uyarıldığında hassasiyet veya hassasiyet yaşanırsa, genellikle ilgili organdaki bedensel zayıflık veya dengesizliklere işaret eder.

Sinir uçlarının tekrarlanan baskısı ve manipülasyonu ile refleksoloji, bloke olmuş enerji kanallarının temizlenmesine yardımcı olabilir. Bunu kan akışını, besin maddelerini ve sinir uyarılarını hareket ettirerek yaptığı söylenir . Bu sonuçta genel sağlığı ve dengeyi iyileştirir. 

Diğer potansiyel faydalar:

  • Vücudu toksinlerden arındırın
  • Bağışıklık sistemini güçlendirin
  • Dolaşımı artırın
  • İyileşmeyi teşvik edin
  • Dengeleme enerjisi

Refleksoloji masajı seansı nasıldır?

Tedavi tipik olarak yaklaşık 30 dakika sürer ancak bir saate kadar sürebilir. Kabızlık, gerilim tipi baş ağrıları veya uyku güçlüğü gibi konuları tartışmak için önceden refleksologunuzla konuşun.

Seans sırasında giyinmiş ve oturmuş ya da uzanmışsınızdır. Terapist ayağınızı ovuşturacak, bastıracak ve noktaları sıkıştıracaktır. Terapist, rahatsızlıkları hafifletmek için belirli alanlara konsantre olabilir. Örneğin, sinüs sorununuz varsa, ayak parmaklarınıza odaklanacaktır. Ancak terapist, vücuttaki her sistemi güçlendirmek için tüm ayak üzerinde de çalışabilir. 

Güzel bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.