İSTANBUL 000-000-0000

Sıcak taş masajı nedir ?

Sıcak taş masajı, pürüzsüz, ısıtmalı taşların kullanımını içeren bir tür masaj terapisidir . Masaj terapisti, sıcak taşları vücudunuzdaki belirli noktalara yerleştirir ve masaj yaparken taşları da tutabilir. Taşların lokalize ısısı ve ağırlığı kasları ısıtır ve gevşeterek masaj terapistinin rahatsızlık yaratmadan bu bölgelere daha derin basınç uygulamasına izin verir.

Sıcak Taş Masajının Temelleri

Sıcak taş masajının ayırt edici özelliği ısıtmalı taşların kullanılmasıdır. Bazalt nehir kayalar tipik olarak kullanılırlar çünkü pürüzsüzdürler (nehrin akımından) ve ısıyı iyi tutarlar.

Tedaviye hazırlanırken, masaj terapisti profesyonel bir taş ısıtıcıdaki taşları, genellikle 110 ila 130 F arasında hassas bir sıcaklık aralığında olana kadar ısıtır. Yanıkları, mikrodalgaları, fırınları, ocakları ve yavaş pişiricileri asla önlemek için Kullanılmış.

Masaj terapistleri genellikle taşların yerleştirilmesine rehberlik etmek için anatomi kullanırken, bazı terapistler de zihin ve bedeni enerjisel olarak dengelediği düşünülen noktalara taş yerleştirecektir.

İsveç masaj terapisi teknikleri genellikle uzun vuruşlar, yoğurma ve yuvarlama gibi masajlar sırasında kullanılır.

Yararları

İnsanlar genellikle sıcak taş masajını rahatlatıcı ve derinden rahatlatıcı olarak tanımlarlar. Sıcaklık, soğuk hissetme eğiliminde olan insanlar için yatıştırıcıdır. Taşların ısısı kasları gevşeterek terapistin daha hafif basınç kullanırken daha derin çalışmasına izin verir.

İstanbul sıcak taş masajı yararları hakkında araştırma eksikliği var. Bazı ön çalışmalar, masajın genel olarak prenatal depresyon, artrit veya fibromiyalji gibi ağrı sendromları, hipertansiyon, otoimmün durumlar ve Parkinson ve bunama gibi yaşlanma ile ilgili durumlar gibi rahatsızlıklara sahip olabileceğini öne sürmüş olsa da. 

İnsanlar genellikle aşağıdaki koşullar için sıcak taş masajı kullanır:

 • kaygı 
 • Sırt ağrısı 
 • Depresyon
 • Uykusuzluk hastalığı

Acı veriyor mu?

Sıcak taşlar pürüzsüzdür ve tipik olarak birkaç inç uzunluğundadır. Sıcaklığın kontrol edilebilmesi için taşlar profesyonel bir elektrikli masaj taş ısıtıcısı kullanılarak ısıtılmalıdır.

Taşların sıcaklığı, masaj terapistinin gerektiğinde derin doku üzerinde çalışmasına izin verir. Bununla birlikte, herhangi bir masajda olduğu gibi, masaj terapisi zarar görmemeli ve herhangi bir ağrı hissederseniz masaj terapistinize söylemelisiniz .

Taşlar çok sıcak veya rahatsız ise, masaj terapistine derhal haber verdiğinizden emin olun. Çok sıcak taşlar yanıklara neden olabilir.

sıcak taş masajı
sıcak taş masajı

Sıcak taş masajı nasıldır

Masaj sırasında, terapist taşları vücudun belirli noktalarına yerleştirir. Noktalar kas gerginliği alanlarına ve müşterinin sağlık geçmişine bağlı olarak değişse de, taşlar genellikle aşağıdaki alanlara yerleştirilir:

 • Omurganın her iki tarafı boyunca
 • Avucunuzun içinde
 • Bacaklarınızda, karnınızda, ayaklarınızda

Ayak parmakları arasına veya alnına küçük taşlar yerleştirilebilir.

Taşlar vücudunuza yerleştirildikten sonra, ısının çarşaf veya havluya nüfuz etmesi birkaç dakika sürebilir, böylece taşların çok sıcak olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Terapist cilde masaj yağı uygular . Her iki elinde taş tutan terapist, taşları kaslar boyunca hareket ettirmek için kayma hareketlerini kullanır. Terapist, taşlar yerinde veya çıkarıldıktan sonra sırt, bacaklar, boyun ve omuzlarda İsveç masaj teknikleri kullanır.

Masajınızdan En İyi Şekilde Yararlanmak İçin

Şu ipuçlarını kullanın:

 • Sıcak taş masajı konusunda eğitimli lisanslı bir masaj terapisti ile görüşün.
 • Giriş formunu doldururken dikkatli olun.
 • Masajdan önce yemek yemeyin.
 • Masajdan önce ve sonra içme suyu ile nemlendirin.
 • Terapistinize taşların çok sıcak veya basıncın çok yoğun olup olmadığını bildirin.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.